آرشیو نویسنده

نرخ انواع نخ و الیاف

نرخ انواع نخ ، الیاف ، مواد اولیه نساجی، بافندگان و ریسندگان و پوشاک ایران نخ irannakh27 10

برای سفارش بافت انواع  پارچه های گردباف  با ایران نخ تماس بگیرید .

نرخهای اعلام شده در لیست های بالا ، ثابت نبوده وتابع تغییر و تحول بازار می باشد .

تلفن های پشتیبانی ایران نخ 

۶۶۱۹۷۳۶۰ – ۶۶۰۹۸۲۳۸ (۰۲۱)

۵۶۶۵  ۱۱۳  ۰۹۱۲

کانال تلگرام  irannakh@

info@irannakh.com

 

واردات نخ در سال جاری افزایش چندانی نداشته است

در پنج ماهه سال جاری، واردات انواع نخ ۵۷ هزار تن بوده که از نظر وزنی
 تغییر قابل ملاحظه‌ای دنداشته است. همچنین ۵۰ هزار تن انواع پارچه طی 
این مدت به کشور وارد شده است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره گزارش ارسالی ایسنا – مبنی بر «نتیجه کم‌توجهی به صنعت نساجی و واردات ۱۱۳ میلیون دلار نخ و افزایش ۱۰۰ درصدی واردات پارچه» توضیحاتی به شرح زیر ارائه کرد:

ادامه مطلب »

دبیر انجمن صنایع نساجی ایران عنوان کرد: فروش محصولات پتروشیمی با ارز آزاد چالش اصلی صنعت نساجی

 صنعت نساجی از جمله صنایعی است که زنجیره تولید آن موجب اشتغال زایی فراوانی در جامعه می شود و با تزریق نقدینگی کمتری در این صنعت نسبت به سایر صنایع می توان فرصت های شغلی فراوانی را فراهم آورد.
به گزارش نساجی نیوز دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران عنوان کرد: ایجاد فرصت های شغلی با کمترین میزان سرمایه گذاری از جمله مهمترین مزیت این صنعت به شمار می رود که به نظر می رسد با توجه به رکود حاکم بر وضعیت اقتصادی کشور، تزریق نقدینگی به صنعت نساجی موجب افزایش اشتغال زایی گردد و در نهایت تا حدودی بسترهای لازم جهت خروج از رکود را فراهم کند. این در حالی است که سایر صنایع همچون صنعت پتروشیمی با سرمایه گذاری چند برابری در آن نسبت به صنعت نساجی فرصت های شغلی کمتری را ایجاد می کند.

ادامه مطلب »

با هدف افزایش رونق اقتصادی؛ ۵۲۰۰میلیارد تومان یارانه حمایت از تولید پرداخت می‌شود

معاون اول رئیس جمهوری از دبیر هیئت دولت خواست تا به سرعت آیین نامه حمایت از تولید در جلسه هیئت وزیران طرح شود.
در یکی از جلسات اخیر هیئت وزیران معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از آماده شدن آیین نامه یارانه حمایت از تولید و قرار پرداخت ۵۲۰۰ میلیارد تومان در قالب این آیین نامه به منظور کمک به صنایع تولیدی توضیحاتی ارائه کرده بود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ در یکی از جلسات اخیر هیئت وزیران معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از آماده شدن آیین نامه یارانه حمایت از تولید و قرار پرداخت ۵۲۰۰ میلیارد تومان در قالب این آیین نامه به منظور کمک به صنایع تولیدی توضیحاتی ارائه کرده بود.

ادامه مطلب »

مدیرکل دفتر ترویج و تجارت سازمان توسعه تجارت : ایجاد قطب صنعتی محصولات پتروشیمی و پلیمری

مدیرکل دفتر ترویج و تجارت سازمان توسعه تجارت گفت: با توجه به وجود پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل در منطقه خاورمیانه و به ویژه در کشورهای حوزه خلیج فارس، ایجاد قطب صنعتی محصولات پتروشیمی و پلیمری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مهرداد جلالی‌پور در همایش معرفی ظرفیت‌ همکاری ایران و امارات در حوزه صنایع پلیمری و پلاستیکی گفت: برای رسیدن به اهداف کمی صادرات محصولات پلیمری و پلاستیکی باید تعامل مناسب‌تری داشته باشیم که بخشی می‌تواند در حوزه بازاریابی باشد و در این راستا نمایشگاه ایران پلاست با حضور کشورهای منطقه برگزار شد.

وی افزود: نمایشگاه عرب پلاست نیز می‌تواند فضایی را برای صاحبان صنایع مهیا کند، تا حضوری پررنگ و موثر در آن داشته باشند و با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نظر داریم که پاویون ایران را در نمایشگاه عرب پلاست داشته باشیم و در این زمینه تمهیدات لازم را برای حضور بنگاه‌ها در نظر گرفته‌ایم.

ادامه مطلب »

مالیات، وام بانکی و تعدد قوانین مشکلات تولید کشور است

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران:مالیات، وام بانکی و تعدد قوانین مشکلات تولید کشور است

به نقل از تسنیم محمود اسلامیان اظهار کرد: مشکل کشور قانون نیست ولی در برخی موارد وجود قوانین زیاد مشکلاتی ایجاد می کن و قوانین باید به صورتی تدوین و تصویب شود تا به درستی اجرا شود.

وی با بیان این که تولید دچار مشکل شده است، ادامه داد: حجم اعظم مشکلات بنگاه‌های تولیدی مشکلات وام بانکی و مالیات است که شورای پول و اعتبار می‌تواند آن‌ها را بدون نیاز به تدوین و تصویب قانون رفع کند، در کنار آن نیز احساس می‌شود لایحه خروج از رکود نیازی به مصوبات مجلس ندارد.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: باید نگاه به سمتی رود که تمام مشکلات به تهران ارجاع داده نشود و در استان به صورت میدانی رفع شود.

ادامه مطلب »

تولید و صادرات راهبرد اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت است

نعمت زاده:تولید و صادرات راهبرد اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت است

محمدرضا نعمت زده در هفته دفاع مقدس با حضور در مراسم تجلیل از حماسه های دفاع مقدس و فرزندان شهیدان گروه خودروسازی سایپا، افزود: ایران اسلامی سال های بسیار دشواری را پشت سر گذاشته اما توانسته با آبرومندی خود را سربلند نگه دارد و امروز نیز این امانت به ما واگذار شده که باید برای حفظ آن تلاش کنیم.
وی با اشاره به ابلاغ سیاست های کلان حوزه علم و فناوری از سوی رهبر انقلاب و هدف گذاری اجرای آنها در صنعت خودروسازی کشور، تصریح کرد: برای اجرای این سیاست ها، خودروسازی ها باید مورد حمایت قرار گیرند و نباید انتظار داشته باشیم این صنعت با زیان دهی مستمر و درازمدت بتواند توسعه هم پیدا کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت تحقیق و طراحی در صنعت خودروسازی، افزود: باید شرکت های خودروساز برای همکاری با طرف های خارجی و مشارکت در اجرای برنامه های مشترک با شرکت های مطرح بین المللی تلاش کنند.

ادامه مطلب »

ردیف بودجه مستقل برای جوایز صادراتی در سال ۹۴

معاون نعمت‌زاده خبرداد:ردیف بودجه مستقل برای جوایز صادراتی در سال 94

ولی‌الله افخمی‌راد گفت: دولت با ارائه بسته خروج از رکود، پیشنهاداتی را برای تقویت میزان تقاضا ارائه کرده است که به تبع آن عرضه کالا تقویت شود و میزان تولید افزایش یابد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تقویت تقاضای داخلی ممکن است باعث افزایش میزان رکود شود اما اگر در بخش خارجی تقاضا افزایش یابد و تولیدکنندگان بدانند که برای کالاهای آنها خریدار خارجی وجود دارد، صادرات گسترش خواهد یافت و ضمن اینکه ارز بیشتری نصیب کشور می‌شود، از تورم نیز جلوگیری خواهد شد.

افخمی‌راد با اشاره به بسته خروج از رکود دولت گفت: بخش عمده نسخه‌ای که برای خروج از رکود پیچیده شده بر صادرات غیرنفتی استوار است و در این مسیر نقش سازمان توسعه تجارت به عنوان حامی صادرات، بیش از پیش مورد توجه قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب »

اقتصاد ایران نگران روندهای غیرقابل پیش بینی مهمترین موضوعی که ذهن فعالان اقتصادی را به خود مشغول کرده، آینده اقتصاد ایران است.

اقتصاددانان نظر می دهند: اقتصاد ایران نگران روندهای غیرقابل پیش بینی

گزارش های تازه ای که از سوی بانک مرکزی منتشر شده نشان می دهد نرخ رشد اقتصادی کشور در فصل بهار به ۴٫۶ درصد رسیده است. رشد ۷۵ درصدی تولید صنایع خودروسازی و افزایش فعالیت صنایع نفتی مهمترین دلیل در جهش رشد اقتصادی کشور بوده است. نرخ رسمی تورم نیز به عددی کمتر از ۲۳ درصد رسیده است. همگی مولفه های اقتصادی نشان می دهد، وضعیت اقتصادی ایران به سمت مطلوبی باید حرکت کند ولی همچنان فعالان اقتصادی در مورد آینده کسب و کارشان با تردیدهایی مواجه اند. پس از بازگشت تیم مذاکره کننده ایران از ژنو و چند گفت و گوی رسانه ای وزیرامور خارجه که لحنی نه چندان امیدوارکننده در مورد آینده مذاکرات هسته ای داشت، قیمت دلار در بازار با رشد قابل توجهی مواجه شد و به مرزهای ۳هزار و ۲۵۵تومان رسید. همین اتفاق فعالان اقتصادی را نسبت به آینده بدبین کرده است چراکه آنها نگران روزهایی شده اند که کنترل بازار و صنعت ایران با چنین اتفاقاتی از دست فعالان اقتصادی خارج شود.

ادامه مطلب »

تصویب مشوق‌های صادراتی برای کالاهای با ارزش افزوده بالا صادراتی برای کالاهای با ارزش افزوده بالا و های تک مصوب شده است.

رییس سازمان توسعه تجارت خبر داد:تصویب مشوق‌های صادراتی برای کالاهای با ارزش افزوده بالا

ولی الله افخمی‌راد – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت – در مراسم امضای تفاهم نامه سازمان توسعه تجارت با بانک دی که با توجه به امضای این تفاهم نامه هزینه‌های برگزاری مراسم روز ملی صادرات را بانک دی متقبل می‌شود، اظهار کرد: در مباحث اخیر که در دولت تحت عنوان خروج از رکود مطرح شده، پیشنهاداتی ارائه شد که باید در جهت تقویت تقاضا اقدام شود و به تبع آن عرضه و تولید بیش از گذشته افزایش یابد.

وی گفت:‌ اگر بخواهیم تقاضای داخلی را تحریک کنیم باید پول بیشتری در اختیار متقاضیان قرار گیرد و همین موضوع منجر به افزایش نقدینگی می‌شود و به نوعی می‌تواند تورم‌زا باشد اما اگر تقاضا در بخش خارجی ایجاد شود و تولیدکننده کالا بداند که خریدار خارجی وجود دارد تقاضا ارزآور می‌شود و تورمی نیز ایجاد نمی‌کند چون مبتنی بر تولید و افزایش آن است.

ادامه مطلب »

logo-samandehi
تازه های سایت