مقام مسئول: فقط یک سوم نیاز پوشاک کشور در داخل تولید می شود

This post has already been read 59 times!

«غلامرضا سلیمانی» امروز (دوشنبه) در نشست خبری در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به ایرنا درخصوص طرح سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برای صنعت پوشاک کشور، افزود: سند راهبردی پوشاک کشور از یک سال پیش تهیه و تدوین شده و ۲۰ برنامه ملی در آن در نظر گرفته شده است.
به گفته این مقام مسئول، پنج استان گیلان، اردبیل، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری و همدان در این طرح به عنوان استان های مجری طرح در نظر گرفته شده اند که مقرر است هر استان تولید نوع خاصی از پوشاک را بر عهده گرفته و یک شرکت توسعه پوشاک در آنها شکل بگیرد که متولی تامین مواد اولیه، ارائه آموزش ها و … به فعالان صنف پوشاک خواهند بود.
وی یادآوری کرد: در راستای همین طرح، کارگاه های دوزندگی و تولیدی در برخی روستاهای این استان ها شکل گرفته و تسهیلات با نرخ سود ۱۸ درصد در اختیار مردم قرار خواهد گرفت که در صورت محقق شدن تولید، تا ۹ درصد یارانه به آنها اعطا می شود.
سلیمانی پیش بینی کرد که در هر کارگاه صنعتی دوزندگی و تولیدی در شهرهای کوچک و روستاها بین ۶۶ تا یکصد نفر مشغول به کار شوند.
وی ادامه داد: انجمن پوشاک ایران ۶۵ شرکت زیرمجموعه دارد که شرکت های صادراتی یا تولیدی اند؛ این شرکت ها بازاریابی برای صادرات انجام خواهند داد و طراحی های داخلی آنها نیز بر اساس نوع پارچه و بافتی است که طبقه متوسط کشور تقاضا دارند.
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تصریح کرد: در بین شرکت های یاد شده، برخی شرکت ها با برندهای مشهور خارجی همکاری دارند یا در طراحی، آموزش و سایر موارد از تجارب آنها بهره مند می شوند.
به گزارش ایرنا، پیشتر رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گردش مالی صنعت پوشاک را سالانه ۴۰۰ هزار میلیارد ریال عنوان کرده و گفته بود: صنعت پوشاک با کمترین هزینه می تواند اشتغال و درآمد فراوان ایجاد کند و در این زمینه برترین صنعت است.

نظرات بسته است

logo-samandehi
تازه های سایت